מהי השקעה בדיבידנד ואיך זה עובד?

אם אתה מעוניין להשקיע או להגדיל את התיק הקיים שלך, אתה עשוי להיות סקרן לגבי השקעה בדיבידנד. השקעה בדיבידנד יכולה להיות דרך נהדרת לקבל הכנסה פסיבית על כל כסף שתרוויח בגידול המניות שלך.

ועשה, במאמר זה, אני אלווה אותך בכל מה שאתה צריך לדעת על השקעה בדיבידנד. בדרך זו תוכלו להחליט אם אסטרטגיית צמיחה זו מתאימה לכם!

מה משקיעים לדיבידנדים?
כשאתה משקיע במניות, אתה בדרך כלל משקיע במניות צמיחה או דיבידנד. מניות דיבידנד לא רק מציעות צמיחה בהשקעה, כמו מניות מסורתיות, אלא גם משלמות דיבידנדים לאורך זמן. כתוצאה מכך, אתה יכול להרוויח תשלומים קבועים על ההשקעות שלך. רבים רואים בהם גם אפשרות בטוחה יותר ממניות מסורתיות. כדי להבהיר, נדון תחילה מהי דיבידנדים.

מה זה דיבידנד?
דיבידנדים משולמים לבעלי המניות בחברה באופן קבוע לאורך זמן. דיבידנדים מציעים חלוקה של רווחי החברה או רווחיה, המשולמים לכל בעלי המניות מטעם החברה. זה מציע לבעלי המניות זרם הכנסות קבוע ככל שהחברה צומחת ומרוויחה, בנוסף לצמיחה שהתיק שלך יחווה.

בדרך כלל יש להבין שני סוגים של דיבידנדים:

דיבידנדים קבועים. סוג זה של דיבידנד מציע תשלומים קבועים (בדרך כלל לפי לוח זמנים מוגדר) לבעלי המניות. דיבידנדים רגילים משולמים לרוב באופן רבעוני.
דיבידנדים מיוחדים. בנוסף לדיבידנדים הרגילים, חברות עשויות להציע דיבידנדים מיוחדים שתוכלו לחשוב עליהם כתשלומים חד פעמיים. אלה משולמים פעם אחת ברבעונים רווחיים במיוחד.

יתרונות וחסרונות של השקעה בדיבידנד
השקעה במניות דיבידנד יכולה להציע דרך נהדרת ובטוחה להגדיל את התיק שלך. אבל השקעה בדיבידנד לא תמיד מתאימה לכולם. להלן מספר יתרונות וחסרונות שיש לקחת בחשבון בעת ​​השקעה בדיבידנדים.

יתרון: הוא מציע הפצות קבועות
אחת הסיבות לכך שמניות דיבידנד כה משכנעות היא שמשקיעים (בעלי מניות) מקבלים תשלומים רבעוניים באופן קבוע. לרוב זו נחשבת כדרך טובה יותר לגדל את כספכם מאשר פשוט להשאיר אותו בחשבון חיסכון (אפילו חשבון בעל תשואה גבוהה). עם זאת, שיעור הדיבידנד צריך להיות הגיוני. לדוגמא, השקעה בחברה עם תשואת דיבידנד של 3.5% תביא להרוויח יותר מההשקעה שלך מאשר עם חשבון חיסכון עם 1% APY (תשואה אחוזית שנתית).

חסרון: רק ענפים נבחרים מציעים דיבידנדים
אם אתה מעוניין לגוון את התיק שלך, השקעה בדיבידנד יכולה לעזור, אך לא אמורה להיות האסטרטגיה היחידה. הסיבה לכך היא שהחברות המציעות דיבידנד הן בדרך כלל חברות שירות, תרופות וטלקום. חברות סטארט-אפ בצמיחה מהירה, למשל, לרוב אינן מציעות דיבידנדים. יהיה עליך לפנות להזדמנויות השקעה אחרות אם אתה מעוניין לגוון מעבר לענפים אלה או לנצל חברות חדשות שצומחות במהירות.

מקצוען: זו צורת השקעה בטוחה
השקעות דיבידנד פחות תנודתיות מצורות השקעה אחרות כמו מטבעות קריפטוגרפיים למשל. כתוצאה מכך, זו יכולה להיות דרך בטוחה יותר להשקיע ולהגדיל את כספך. השקעות דיבידנד אמנם יכולות לצמוח לאט יותר ממניות אחרות, אך לעתים קרובות הן מוגנות. הם גם פחות מסכנים בתקופות של חוסר וודאות כלכלי.

חסרון: התשלומים יורדים ככל שהרווחים צונחים
בניגוד להשקעה בתקליטור או בחשבון חיסכון בעל תשואה גבוהה, הכסף והתשלומים שלך אינם מוגנים או מובטחים. כאשר הרווחים יורדים, סביר להניח שגם הדיבידנדים יקטן. המשמעות היא שההוצאות שלך יכולות להשתנות מאוד בהתאם לרווחי החברה.

מקצוען: דיבידנדים לעיתים קרובות גדלים
למרות שדיבידנדים בהחלט יכולים לרדת ככל שהרווחים מצטמצמים, חברות היסטורית נוטות להגדיל את הדיבידנדים יותר מאשר להגדיל אותם. חברות נוטות יותר להגדיל את הדיבידנד שלהן אם הן לא נושאות הרבה חובות.

אם אתם מחפשים דרך קלה להרוויח כסף, דיבידנדים עשויים להפוך לחבר הכי טוב החדש שלכם. עם זאת, עדיין תרצה לחקור לפני שתצלול פנימה. כשאתה מחפש חברות המציעות דיבידנדים, תרצה לעיין בדוחות הצמיחה שלהן ותחזיותיהן. כמו כן, תרצה לבדוק דיבידנדים מהעבר כדי לצמצם את הרשימה שלך.

אסטרטגיות השקעה בדיבידנד
עכשיו אתה מבין מה הם דיבידנדים ואת היתרונות והחסרונות בהשקעה בדיבידנדים. לאחר מכן, אעזור לך להבין כמה אסטרטגיות השקעה מרכזיות לדיבידנד שנועדו לעזור לך למקסם את התיק שלך.

1. אסטרטגיית תשואת דיבידנד גבוהה
אחת האסטרטגיות הראשונות בהשקעה לדיבידנדים היא אסטרטגיית תשואת הדיבידנד הגבוהה. היית מיישם אסטרטגיה זו על חברות בעלות צמיחה איטית עם גיבוי פיננסי חזק ותזרים מזומנים משתלם. בעזרת אסטרטגיה זו, תוכל לראות תשלומי דיבידנד באופן קבוע ומיידי.

2. אסטרטגיית שיעור צמיחה של דיבידנד גבוה
האסטרטגיה הבאה הזו משמשת חברות שיש להן כיום אחוזי דיבידנד קטנים, אך צומחות במהירות וצפויות להתרחב משמעותית. בעזרת אסטרטגיה זו תוכלו לרכוש יותר דיבידנדים במחיר נמוך וליהנות מצמיחה ארוכת טווח כאשר החברה מתרחבת ומסוגלת לשלם דיבידנדים גדולים יותר.

3. פעל לפי שיטת DRIP (תוכנית השקעה מחדש של דיבידנד)
אסטרטגיית ה- DRIP למעשה לוקחת את תשלומי הדיבידנד שהייתם מרוויחים ומחזירה אותם מחדש לחברה מאובטחת כלכלית. גישה זו מאפשרת לך להגדיל את ההשקעה שלך בחברה לאורך זמן. זה בתורו מגדיל את התשלומים שלך ואת חלקי הדיבידנד.

האם השקעה בדיבידנד מתאימה לי?
אם אתה מעוניין לגוון את התיק ולקבל תשלומים קבועים על ההשקעות שלך, כדאי מאוד לבחון השקעה בדיבידנד. השקעה בחברה מאובטחת יכולה להציע לך תשלומים גדולים ובטוחים יותר. עם זאת, השקעה בחברה הצפויה לצמוח במהירות בפרק זמן קצר יכולה להגביר את הרווחים שלך עוד יותר. לבסוף, שקול להשקיע מחדש את התשלומים שלך אם ברצונך לגדול בבטחה ולאט לאט את מניותיך בחברה לאורך זמן.

מה קורה לדיבידנדים אם השוק קורס?
מה שקורה לדיבידנדים שלך בתקופות של אי וודאות או ירידה בשוק תלוי בסוגי הדיבידנדים שהשקעת בהם. בעוד שדיבידנדים מסוימים בהחלט יכולים לרדת כאשר השוק קורס, אחרים הוכחו לעמוד במהומה כלכלית. מניות דיבידנד בעלות תשואה גבוהה, למשל, יכולות להיות רכישה בריאה במהלך האטה בשוק, מכיוון שמחיר קניית הדיבידנדים יורד.

בדרך כלל, אם הכלכלה מתפקדת בצורה גרועה, יש לשוק פוטנציאל גבוה יותר לקרוס (אך לא תמיד). כאשר זה קורה, דיבידנדים רבים יפחתו. חברות מסוימות עשויות להגדיל את הדיבידנדים במאמץ לשים השקפה אופטימית על ביצועי החברה. זה יכול להשאיר את הדיבידנדים חזקים או להחזיר אש, וכתוצאה מכך לירידה עתידית.

עם זאת, לא כל החברות רואות ירידות או הפסדים ברווח בתקופות של מהומה כלכלית. השקעה בחברה מאובטחת עם צמיחה מתמדת (אך לא גידול גדול ברווח משנה לשנה) יכולה להיות דרך בטוחה להגן על הדיבידנדים שלך.

בשורה התחתונה כשמדובר בהשקעה בדיבידנד
חשוב לשמור על תיק מגוון בעת ​​השקעה. הכללת דיבידנדים באסטרטגיה שלך היא דרך בטוחה יותר להגדיל את מניותיך תוך קבלת תשלומים קבועים מחברות רווחיות. מציאת חברות מאובטחות כלכלית שמשלמות דיבידנדים יכולה להיות דרך פחות מסוכנת להגדיל את התיק שלך לאורך זמן.

בזמן ההשקעה לדיבידנדים, מומלץ לעבוד עם יועץ פיננסי אם אתה זקוק לכך. זה יכול להיות מועיל במיוחד אם יש לך שאלות לגבי השקעה או אסטרטגיית השקעה חדשה.