6 אמיתות השקעה שיש לזכור מתי שוק המניות נופל

עזוב את ליל כל הקדושים – 5 בפברואר, 2018 עומד היום הכי מפחיד. באותו יום, הממוצע התעשייתי של דאו ג'ונס (DJIA) צלל כמעט 1,600 נקודות, וסימן את הירידה הנקודה הגדולה ביותר בהיסטוריה במהלך יום מסחר. אם הרגשת שאתה רוצה למכור את כל המניות ולקחת את הכסף, לא היית לבד. ובכל זאת, בזמנים כאלה אתה צריך לשמור על קור רוח ולהיצמד לתוכנית הפיננסית המקורית שלך. הנה כמה דברים שכדאי לזכור כששוק המניות עושה צלילה נוספת. (ראה גם: 6 עובדות מעוררות אמון אודות שוק המניות)

1. תשואה ממוצעת היסטורית של מניות היא קרוב ל -10 אחוזים
קח את זה מסר ג'ון טמפלטון, שיצר את אחת מקרנות ההשקעה הבינלאומיות הגדולות והמצליחות בעולם: "ארבע המילים המסוכנות ביותר בהשקעה הן 'הפעם זה שונה'." (ראה גם: 14 מהאמירות המגניבות ביותר על השקעה)

בעוד שאיבוד של אחוז אחד מיתרת ה- 401 (k) שלך ביום אחד עשוי להיראות נורא, המציאות היא שכנראה מדובר בשיהוק קטן במסע הולך וגובר. התשואה הממוצעת של ה- S&P 500 בין השנים 1968 ל -2017 הייתה 10.05 אחוזים. גם כאשר אתה מסתכל על פרק זמן קטן יותר, אמת מידה זו לבריאות שוק המניות הכוללת מתפקדת די טוב. התשואה הממוצעת של S&P 500 לתקופה 2008–2017 הייתה 8.42 אחוזים.

2. ככל שתקופת ההחזקה ארוכה יותר, כך התשואה הממוצעת גבוהה יותר
המושג "קנה והחזק" קיים די הרבה זמן, וזה דבר חשוב לזכור כשהשוק נראה סלעי. מומחים המליצו זה מכבר לרכוב בזמנים הקשים.

"השוק משלם פרמיה למי שמוכן לסבול את חרדת הצפייה בשווי הנקי שלהם מתנודד מעבר למה שהוול סטריטים מכנים 'נקודת השינה'", כתב יו"ר הפדרל ריזרב לשעבר, אלן גרינשפן. (ראה גם: 3 פנינים של חוכמה פיננסית מאת אלן גרינשפן)

וורן באפט, הידוע יותר בשם אורקל של אומהה, הדהד את הרגש: "אם אתה לא מוכן להחזיק מניה במשך 10 שנים, אל תחשוב אפילו להחזיק אותה למשך 10 דקות." (ראה גם: חמש החלקים הטובים ביותר של חוכמה פיננסית מאת וורן באפט)

הנה דוגמה מדוע קנייה והחזקה מתקיימת: מדד S&P 500 עלה ב -21.64 אחוזים ו -102.50 אחוזים בתקופות 2016–2017 ו -2000–2017, בהתאמה. בהשקעה, זה באמת משתלם ללכת מרחק.

3. זמן נהדר להרים מבצעים
תחשוב על הפעם האחרונה שקנית את המכונית החדשה, התלבושת המהודרת החדשה או הטלוויזיה 4K ההיי-טק שאתה כל כך גאה בה. כנראה שביליתם ימים שצפיתם כמו נץ לרגע שעסקה תעלה. כשזה קרה, קפצת עליו. אז מדוע קנייה של מניות תהיה שונה? האם לא היית רוצה לקנות גם נתח בתיק מגוון היטב או מניות של חברה נהדרת בהנחה?

אם זכור שהתשואה ההיסטורית של מניות היא קרוב ל -10 אחוזים ובכל מקרה אתה מתכנן לקנות מניות, שקול לקנות כאשר מחירי המניות נמוכים. אחרי הכל שמעת על "לקנות נמוך, למכור גבוה", נכון?

4. סובלנות לשינויים בסיכון לאורך זמן
החל מקשירת הקשר, קניית ביתך הראשון ועד להתרחקות רק חמש שנים מפנסיה, כמה אבני דרך ישפיעו על נקודת המבט שלך על החיים. והשקעה אינה יוצאת דופן. אם צניחת שוק נפגעה יותר ממה שהיא עשתה לפני חמש, עשרה או 15 שנה, עליך לבקר שוב בהקצאת התיקים שלך.

יש שפע של אפשרויות השקעה, כולל אג"ח, קצבאות וקרנות נאמנות. אם אתה מרגיש שאתה צריך להקטין את החשיפה שלך למניות, תוכל להקצות את הכספים לכלי רכב פיננסיים המתאימים יותר להשקפתך המעודכנת על החיים וההשקעות. (ראה גם: יסודות הקצאת הנכסים)

5. מסחר מעורר עמלות (לרוב)
סקר שנערך ב- TD Ameritrade בשנת 2018 מצא כי יותר מ -75% מהאמריקאים אינם יודעים כמה הם משלמים בתשלום 401 (k). גרוע מכך, 37 אחוז מהנשאלים מאמינים בטעות כי אינם משלמים עמלות בסך 401 (k) כלל. המציאות היא שכל מחזיקי התכנית 401 (k) משלמים תשלום כלשהו.

ומסחר יכול לעורר רבות מהעמלות הללו. לדוגמא, לקופה עשויה להיות עמלת פדיון המחייבת אתכם להחזיק במניות של אותה קרן למשך פרק זמן מינימלי או להכות עמלה שנעה בין 0.01 ל -2 אחוז מערך העסקה. פיטורין של עסקאות ללא מודעות לעמלות הניתנות להחלה עלול להחריף על ידי החזרת יתרת 401 (k) שלך עוד יותר. (ראה גם: היזהר מ -5 העמלות הערמומיות האלה 401K)

6. למכור על בסיס סיבה אובייקטיבית
עד כה דנו בסיבות שבגללן כדאי לך להחזיק במניות שלך או אפילו לקנות יותר. אך יהיו פעמים שתהיה לך סיבה תקפה למכור את המניות שלך במהלך נפילת שוק. להלן מספר דוגמאות:

קצירת הפסדי מס: בשנה בה אתה מצפה לחבות מס גדולה, אתה עלול לפגוע בהפסדים הממומשים על השקעותיך ולקזז מיסים על רווחים והכנסות כאחד.

איזון מחדש של תיק: יתרות על סוגי נכסים ספציפיים משתנות עם הזמן ככל שהמחירים עולים ומחזיקים בבעלותם. לכן יתכן שיהיה צורך לבצע מספר עסקאות כדי להתאים מחדש את תיק ההשקעות שלך בחזרה להקצאת הנכסים המקורית שלו.

שינוי דרמטי במדיניות החברה: בואו נדמיין שרכשתם מניות אך ורק מכיוון שהדירקטוריון שלה סיפק דיבידנד בכל רבעון בעשר השנים האחרונות. אם דירקטוריון החברה היה מבטל פתאום את הדיבידנד, האם בכל זאת היית רוצה להחזיק אותו?

זה ששוק המניות עולה ויורד לא אומר שצריך לעשות מהלך. היצמדו לאסטרטגיה הפיננסית המקורית שלכם וזכרו שהמניות עולות על ביצועי רוב סוגי ההשקעות בטווח הארוך. המשמעות של זה עשויה להיות התאמה מהחדשות הכספיות לזמן מה, כך שזה לא ישתלב בפחדים שלך. בטווח הארוך, אתה צריך לעשות בסדר גמור. (ראה גם: רוצה שההשקעות שלך ישתפרו? הפסיקו לצפות בחדשות)